تسمه V بلت

نصب نوار نقاله
نصب نوار نقاله
آوریل 18, 2022
تسمه تایم فلزی
تسمه تایم فلزی
جولای 24, 2022

تسمه V بلت

تسمه V بلت، تسمه هایی با سطح مقطع ذوزنقه ای هستند که مانند سایر انواع تسمه، تسمه V بلت برای انتقال نیرو یا گشتاور از قطعه محرک به قطعه محرک استفاده می شوند . طراحی آنها چسبیدن به اجزای غلتکی یعنی قرقره ها را در حین کار تسهیل می کند و خطر لغزش را کاهش می دهد و قوام خروجی سیستم را افزایش می دهد. البته این قطعات دارای تنوع های متعددی هستند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که تسمه V بلت را برای استفاده در کاربردهای مختلف مناسب می کند.

مثال های زیادی درباره تسمه V بلت وجود دارد مانند؛ تسمه های V نوع A با عرض بالایی 1/2 اینچ و غیره که ما با مروری بر تسمه V بلت به شما اصول عملکرد آنها، انواع موجود و ملاحظات طراحی و انتخاب آنها را ارائه می دهیم. اجزای کلیدی یک تسمه V بلت استاندارد شامل ترکیب لاستیکی پایه است که مواد لاستیکی بخش عمده ای از تسمه V بلت را تشکیل می دهند و به عنوان ضربه گیر در طول عملیات عمل می کنند.

البته اعضای کششی که معمولاً به آنها سیم گفته می شود در لاستیک تعبیه شده اند و به تسمه V بلت قدرت و قابلیت انتقال نیرو را می دهند و با پوشش محافظ که یک پوشش نساجی است چسبندگی مناسب برای انتقال نیرو را تضمین می کند و از لاستیک در برابر آسیب های اصطکاک و آلودگی های خارجی محافظت می کند که در مجموع، این اجزا به تسمه V بلت پیچ داده شده اجازه می دهند تا عملکرد خود را همانطور که در نظر گرفته شده انجام دهند که یعنی انتقال نیرو و گشتاور از یک قرقره به قرقره دیگر توسط ابزارهای مبتنی بر اصطکاک انجام می شود.

در نظر گرفتن طراحی و انتخاب برای تسمه V بلت، هنگام طراحی و انتخاب یک تسمه V برای یک سیستم، عوامل متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که جزء انتخابی ویژگی‌های عملکرد صحیح را نشان می‌دهد که البته شرایط محیطی و عملکردی که تسمه V بلت شکل در معرض آن قرار می گیرد.

به طور قابل توجهی بر نوع ایده آل تأثیر می گذارد و برخی از عواملی که باید در نظر گرفته شوند مانند سرعت عملکرد، عملکرد متناوب یا مداوم، تحمل ناهماهنگی، توان انتقالی، راندمان تسمه، و قرار گرفتن در معرض شرایط سخت مانند دماهای شدید، مواد ساینده، ازن، و روغن ها، است که بسته به اینکه چه عواملی حیاتی هستند، متخصصان صنعت ممکن است از بین طیف گسترده ای از تسمه V بلت صنعتی سبک یا سنگین استفاده کنند.