تسمه تردمیل

تسمه جوشی
تسمه جوشی
نوامبر 12, 2020
قیمت تسمه تردمیل
قیمت تسمه تردمیل
نوامبر 24, 2020

تسمه تردمیل

انتخاب تسمه تردمیل با ضخامت بالا و وزن زیاد برای دستگاه هایی که موتور ضعیفی دارند باعث فشار و در نهایت آسیب رسیدن به موتور و برد دستگاه میشود. شرکت کیان تسمه نماینده فروش تسمه تردمیل برند mirabelt محصول کشور کره جنوبی در ایران می باشد. تسمه تردمیل، شاخه ای از تسمه های صنعتی از جنس پی وی سی (PVC) می باشند که نوع آج و نخی که در آنها استفاده شده، طراحی شده برای دستگاه های تردمیل است.

یکی از مهم ترین اجزای تردمیل تسمه تردمیل است که محیط پیاده روی و فعالیت ما را تشکیل می دهد. مشکلات زیادی ممکن است در زمان استفاده از تردمیل برای این قسمت مهم تردمیل رخ دهد که یکی از این مشکلات کند حرکت کردن تسمه تردمیل است.شاید شما نیز این تجربه را داشته باشید که زمانی که به صورت عادی بر روی تردمیل راه می روید، تسمه برای مدت زمان کوتاهی عادی کار می کند و بعد از آن حرکت آن کند می شود.متخصصان اعلام کرده اند؛ این مشکل ممکن است به 4 دلیل رخ بدهد؛

1- به دلیل فرسوده شدن تسمه تردمیل که در بیشتر مواقع به دلیل آنکه مدت زمان زیادی از کار با تردمیلی می گذرد این مشکل برای دستگاهی به وجود می آید.
2- گاهی تسمه تردمیل به دلیل آنکه به تازگی آن را تعویض کرده اید و به اشتباه تسمه خیلی سفت تنظیم شده باشد مشکل پیدا می کند.
3- گشتاور تردمیل قطعه ای است که باعث چرخش تسمه در تردمیل می شود و اگر بر مرور زمان فرسوده شده باشد، خاصیت مغناطیسی خود را از دست می دهد و احتیاج به تعویض پیدا می کند.
4- گاهی اگر زمان زیادی باشد که از تردمیل استفاده می کنید یا بیش از توان تردمیل بر روی آن راه رفته باشید، برد دستگاه دچار مشکل شده و کارایی آن کم می شود.

زمان تعویض تسمه تردمیل

بهترین زمان تعویض تسمه تردمیل معمولاً به صورت متوسط بین ۴.5 تا ۶ سال استفاده از دستگاه (معمول 55۰ ساعت کارکرد و استفاده) می‌باشد. البته این مدت زمان بیان شده، در مجموع با توجه به عمر مفید قطعه تسمه تردمیل می‌باشد. چراکه حتی در صورت استفاده کم از دستگاه و یا حتی عدم استفاده، این قطعه نیاز به تعویض خواهد داشت. ازاین‌رو با توجه به زمان تعویض تسمه تردمیل و انجام درست این کار، نسبت به افزایش کارایی دستگاه و مراقبت درست آن توجه لازم را داشته باشید. همچنین اگر در زمان استفاده و روشن کردن تردمیل، بوی سوختگی از دستگاه استنشاق شود، به معنای سوختن پلاستیک و الزام تعویض و تعمیر تسمه تردمیل می‌باشد.

ابعاد مناسب تسمه تردمیل :

ابعاد تسمه تردمیل را هم از بابت عرض و هم طول تسمه مورد توجه قرار دهید . دقت نمایید که فقط عرض تسمه تردمیل مهم نیست و میباست حداقل طول لازم را هم داشته باشد که متاسفانه بعضی برندها برای کاهش قیمت تمام شده کالا از طول تسمه کم مینمایند.طول و عرض تسمه تردمیل میبایست متناسب با طول گام شما در حالت دویدن بوده و فضای اضافه برای حفظ تعادل نیز داشته باشید.