غلطک نقاله

تسمه نقاله توری
تسمه نقاله توری
جولای 24, 2022
تسمه تخت نساجی
تسمه تخت نساجی
دسامبر 19, 2022

غلطک نقاله

غلطک نقاله اجزایی مدولار هستند که به طور خاص برای ساخت و عملکرد نوار نقاله های طراحی شده اند و این سیستم‌ های جابجایی مواد توسط یک سری غلطک نقاله ساخته می ‌شوند که توسط یک ساختار حمل پشتیبانی می ‌شوند، که برای جابجایی بسته‌ها و اقلام واحد دقیقاً از طریق نیروی رانش یا گرانش به جای منابع انرژی طراحی شده‌اند که بنابراین، نصب غلطک نقاله آسان‌تر است و صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و هزینه‌های پایین خرید و نگهداری را به دنبال دارد.

از آنجایی که این نیروی طبیعی گرانش است که امکان انتقال مواد را فراهم می کند و شیب مناسب سیستم برای حرکت غلطک نقاله و شروع حمل و نقل مواد کافی است که سایر عناصر قبل از نصب غلطک نقاله باید محاسبه و تعیین شوند و ابعاد، سطح تکیه گاه یا تماس و وزن اقلامی که قرار است جابجا شوند و همچنین شرایط محیطی زمینه کاربرد خاص را فراهم می کند.

به همین دلیل برای برآوردن تمام نیازهای ممکن، انواع مختلفی از غلطک نقاله را شمارش می‌ کند که همگی با مواد بسیار انتخابی مانند فولاد و پلیمرها ساخته شده‌اند و این انتخاب، امکانات مختلف کاربردی را پوشش می دهد که جابجایی بارهای سبک، متوسط و سنگین از چند گرم تا تن، در هر محیط داخلی و خارجی را انجام می دهد.

غلطک نقاله یک راه حل همه کاره برای برنامه های کاربردی انتقال محصولات با اندازه بزرگتر از متوسط است که بر روی بدنه انعطاف‌پذیر و فوق‌العاده قابل تنظیم نقاله وصل می شود و به راحتی می‌ توان آن را به مکانی که بیشتر به آن نیاز است منتقل کرد. غلطک نقاله به نوار نقاله های دیگر از همان نوع متصل می شوند یا به اجزای موجود اضافه می شوند، به حرکت موثر و ایمن محصول شما کمک می کنند و در عین حال فشار چشم را کاهش می دهند که توانایی غلطک نقاله در گسترش، منحنی و یا انقباض آنها را برای کاربردهای عمومی، انبار، صنعتی و یا تجاری ایده آل می کند.

غلطک نقاله که تسمه نقاله بر روی آن حرکت می کند که برای حمل مواد و قطعات استفاده می شود که با استفاده از نوار نقاله خطاهای انسانی کاهش یافته و در نتیجه هزینه های نیروی کار و سایر خطرات احتمالی به حداقل می رسد.

در واقع تسمه نقاله با کمک غلطک نقاله ساخته شده از لاستیک و فلز است که توسط موتور و گیربکس به حرکت در می آید که یکی از مهم ترین اجزای نوار نقاله می باشد و البته با توجه به اندازه و کارایی دستگاه نوار نقاله، غلطک نقاله ها به تعداد لازم بر روی دستگاه نصب می شوند تا تسمه های نقاله روی آنها حرکت کرده و دستگاه شروع به کار کند.