تسمه تایمینگ

تسمه شیاری
تسمه شیاری
مارس 3, 2021
تسمه V شکل اسپشیال دنده ای
تسمه V شکل اسپشیال دنده ای
مارس 31, 2021

تسمه تایمینگ

پخش عمده تسمه تایمینگ در گروه صنعتی ایران کانوایر که در جلوی موتور وسیله نقلیه شما قرار دارد.تسمه تایمینگ از یک ماده لاستیکی محکم ساخته شده است که شامل سیم هایی است که با نایلون تقویت شده اند. دندانه هایی روی تسمه های تایم وجود دارد که هنگام چرخش قطعات و اجزای مختلف موتور ، دنده ها را می گیرد. اگر این دندانه ها شروع به ریزش یا شکنندگی کنند ، تسمه تایمینگ شروع به لغزش از چرخ دنده ها می کند.

در طی مراحل نصب تسمه تایمینگ ، بسیار مهم است که قبل از اعمال کشش نهایی ، تسمه کاملاً در شیارهای قرقره قرار گیرد. درایو های مارپیچ با چند قرقره و درایوهایی با قرقره های بزرگ به ویژه در برابر مشکلات کشش تسمه تایمینگ که در نتیجه دندان های تسمه در حین نصب فقط جزئی در قرقره ها قرار دارند ، آسیب پذیر هستند.

به منظور جلوگیری از این مشکلات ، کشش نصب تسمه تایمینگ‌ باید با چرخاندن سیستم به صورت مساوی در تمام دهانه های تسمه توزیع شود. پس از تأیید صحیح قرار گرفتن دندانهای تسمه تایمینگ در شیارهای قرقره ، باید کشش تسمه تایمینگ را دوباره بررسی و تأیید کرد. عدم انجام این کار ممکن است منجر به شرایط تحت تنش تسمه تایمینگ شود.